Marianeum_hotel_logo_dokumenty_red

Hotel Marianeum se nachází v širším centru Prahy, v atraktivní lokalitě na pomezí Nového Města a Vinohrad. Disponuje výbornou dostupností do středu města, a to jak pěšky, tak i městkou hromadnou dopravou. V blízkosti Marianea najdete příjemné restaurace, kavárny, krásné parky i místa pro noční zábavu.


Náš hotel je vhodný pro širokou veřejnost. K dispozici máme jednolůžkové, dvoulůžkové i třílůžkové pokoje. Zároveň nabízíme i apartmá, ideální pro rodiny s dětmi či studenty. Součástí hotelu je příjemná romantická zahrada poskytující místo pro posezení, rozjímání a odpočinek.

zahrada 4zahrada 5

Mimo ubytovací kapacity nabízíme pronájem zasedacích místností i velkých aul vhodných jak pro firemní školení, tak pro studijní semináře.

logo na zdiaula spodní 1aula horní 4


Náš milý personál se těší na vaši návštěvu. Uděláme maximum pro vaši spokojenost. A zde jsou naše snídaně. 

02_fin103_fin121f1

Historie:
Budova hotelu byla postavena ve funkcionalistickém stylu těsně před první světovou válkou. Od roku 1914 v ní sídlil ústav Marianeum, který fungoval jako „útulek pro stařenky“. Za první republiky se ústav stal součástí Svazu katolické charity. Po roce 1989 Charita získala nemovitost zpět.

nápis čb

Poslední stavební úpravy proběhly v roce 2018. Díky této rekonstrukci se hotel výrazně zmodernizoval, zvýšila se jeho ubytovací kapacita a disponuje i bezbariérovým apartmánem.