Školicí středisko Marianeum

Budova školícího střediska MarianeumNabízíme seminární a konferenční prostory v atraktivní lokalitě nedaleko centra Prahy (Máchova 7, Praha 2). Naše auly a učebny jsou vhodné pro pořádání konferencí, seminářů, školení, workshopů, kulatých stolů, setkání s partnery a dalších akcí firem, neziskových organizací i státních institucí.

Přímo v budově poskytujeme také ubytování v jedno až třílůžkových pokojích za příznivé ceny.

Budova je částečně bezbariérová (schodolez, výtah, uzpůsobený pokoj), pro bližší informace nás kontaktujte s konkrétními dotazy.

Našim hostům i účastníkům akcí je k dispozici zahrada ve vnitrobloku a doplňkové služby včetně občerstvení, kopírování apod.

Provozovatel

Logo Charity ČRŠkolicí středisko Marianeum provozuje Charita Česká republika, nezisková humanitární organizace s více než stoletou tradicí. V současné době pomáhá potřebným u nás především prostřednictvím široké sítě sociálních a zdravotních služeb a v zahraničí formou humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. V těchto oborech pořádá také občas v Marianeu kurzy, školení či odborné konference.  

Využitím služeb školícího střediska Marianeum můžete tak i vy podpořit činnost Charity ČR a nepřímo tak přispět k pomoci potřebným.Z historie budovy

Ústav Marianeum byl založen v roce 1914 jako "útulek pro stařenky" a provozovala ho kongregace školských sester. Za první republiky se stal součástí Svazu katolické charity a dům byl zároveň přestaven ve funkcionalistickém stylu.

Česká katolická charita (dnes Charita ČR) ho získala zpět pro roce 1989 a díky příspěvku německé Charity zrekonstruovala do dnešní podoby školícího střediska.

2018: rekonstrukce 1. patra
Z laboratoří hotelové pokoje

Během zimy a jara 2018 proběhla rekonstrukce prvního patra Marianea. Původní, nevyužité prostory, které v budově zůstaly po Akademii věd ČR, byly během půl roku přebudovány na krásné, moderní, hotelové pokoje. Proměnu můžete sledovat na přiložených fotografiích. Získali jsme tak pro naše hosty dalších deset nových pokojů, včetně jednoho bezbariérového apartmánu.

rekontrukce 1rekonstrukce 4rekonstrukce 5rekonstrukce 8