Hotel Marianeum

Hotel Marianeum

Hotel Marianeum je tříhvězdičkový hotel v širším centru Prahy s výbornou dostupností historického centra města. Pobytem u nás podporujete Charitu Česká republika a přispíváte tak na dobrou věc.

Hotel se nachází v atraktivní lokalitě na pomezí Nového Města a Vinohrad. Disponuje výbornou dostupností do středu města, a to jak pěšky, tak i městkou hromadnou dopravou. V blízkosti Marianea najdete příjemné restaurace, kavárny, vinárny i místa pro noční zábavu. Samotná budova hotelu přitom stojí v klidné ulici, mimo rušnou hlavní třídu. 

Vinohrady mají nezaměnitelnou atmosféru rezidenční čtvrti z přelomu 19. a 20. století s množstvím skvostných činžovních domů v historizujícím a secesním stylu. Široké bulváry s přepychovými domy jsou vyváženy všudypřítomnou zelení a rozlehlými parky, z nichž se otevírají nádherné výhledy na město. V letních měsísích můžete posedět v zahradních restauracích až do pozdních nočních hodin.

Hotel je vhodný pro vaše pracovní cesty, ale i rodinnou dovolenou nebo výlet s přáteli. K dispozici máme jednolůžkové, dvojlůžkové i třílůžkové pokoje. Zároveň nabízíme i apartmán, využít můžete kuchyňku se základním vybavením v každém patře. K hotelu patří také příjemná romantická zahrada ve vnitrobloku, poskytující místo pro klidné rozjímání, odpočinek i zábavu. Za poplatek zapůjčíme i zahradní gril. 

Vedle ubytovacích kapacit nabízíme také pronájem několika zasedacích místností pro vaše firemní akce. Jako doplňkovou službu pro vás zajistíme parkování nebo transfer na letiště Václava Havla i jinam. Ubytování lze objednat včetně snídaně a na vaší akci rádi obstaráme catering. Na recepci vás rádi informujeme o dalších službách a vybavení. 

Historie

Budova hotelu byla postavena před první světovou válkou a od roku 1914 v ní sídlil ústav Marianeum, který fungoval jako „útulek pro stařenky“. Za první republiky se ústav stal součástí Svazu katolické charity. Původní jednopatrová budova byla přestavěna na pětipodlažní penzion ve funkcionalistickém stylu v roce 1932. Tuto podobu má dodnes. Po roce 1989 Charita získala nemovitost zpět, na prahu nového tisíciletí rozšířila prostory o přednáškové místnosti. Významné stavební úpravy proběhly v roce 2018. Díky této rekonstrukci se hotel výrazně zmodernizoval, zvýšila se jeho ubytovací kapacita a disponuje i bezbariérovým apartmánem. V roce 2020 pak získal novou fasádu.

nápis čb

Více o historii Marianea