Školicí středisko Marianeum

Budova školícího střediska MarianeumNabízíme seminární a konferenční prostory v atraktivní lokalitě nedaleko centra Prahy (Máchova 7, Praha 2). Naše auly a učebny jsou vhodné pro pořádání konferencí, seminářů, školení, workshopů, kulatých stolů, setkání s partnery a dalších akcí firem, neziskových organizací i státních institucí.

Přímo v budově poskytujeme také ubytování v jedno až třílůžkových pokojích za příznivé ceny.

Budova je částečně bezbariérová (schodolez, výtah, uzpůsobený pokoj), pro bližší informace nás kontaktujte s konkrétními dotazy.

Našim hostům i účastníkům akcí je k dispozici zahrada ve vnitrobloku a doplňkové služby včetně občerstvení, kopírování apod.

Provozovatel

Logo Charity ČR

Školicí středisko Marianeum provozuje Charita Česká republika, nezisková humanitární organizace s více než stoletou tradicí. V současné době pomáhá potřebným u nás především prostřednictvím široké sítě sociálních a zdravotních služeb a v zahraničí formou humanitární pomoci a rozvojové spolupráce. V těchto oborech pořádá také občas v Marianeu kurzy, školení či odborné konference.  

Využitím služeb školícího střediska Marianeum můžete tak i vy podpořit činnost Charity ČR a nepřímo tak přispět k pomoci potřebným.

 

Z historie budovy

Ústav Marianeum byl založen v roce 1914 jako "útulek pro stařenky" a provozovala ho kongregace školských sester. Za první republiky se stal součástí Svazu katolické charity a dům byl zároveň přestaven ve funkcionalistickém stylu.

Česká katolická charita (dnes Charita ČR) ho získala zpět pro roce 1989 a díky příspěvku německé Charity zrekonstruovala do dnešní podoby školícího střediska.