Praha

je krásná a pohled na ni shora je snad nejkrásnější

Nabízíme několik našich tipů na zpestření vašeho plánovaného pobytu a věříme, že si některé z míst zařadíte do svého itineráře.

Pražský hard

Vinohrady

Část Vinohrad u Riegrových sadů patří nejen k nejkrásnějším místům Vinohrad, ale Prahy vůbec. Má svou nádhernou atmosféru rezidenční čtvrti z přelomu 19. a 20. století s množstvím skvostných činžovních domů v historizujícím a secesním stylu.
Když se řekne Vinohrady, mnohým se vybaví široké bulváry s přepychovými domy, zelení a parky. Ale také malé kavárničky téměř na každém rohu, antikvariáty, hospůdky či vinotéky. Vinohradská čtvrť má prostě svůj specifický kolorit a zvláštní klima. V parcích pak můžeme narazit na zahradní restaurace s nečekanými výhledy na město. Když se vydáte uličkami na toulky, objevíte mnoho obchůdků s ruční tvorbou.

prague-2115474__340[2]          20190113_140712          prague-1168302__340[1]

20181208_182604          20190113_144707          pohled na Prahu 1

Riegrovy sady a parky v blízkém okolí

Botanická zahrada UK          Viniční altán Grébovka          Botanická zahrada UK2

Vinohradské domy

vinohradské domy III          detail domu II          vinohradské domy VI

Zajímavosti

Vinohradská vodárna byla vybudována již v roce 1882, když se Vinohrady začaly překotně rozrůstat o další a další obyvatele. Původně se ve vodárně přečerpávala a čistila voda z Vltavy. V dobách největší slávy vodárna dodávala vodu i do jiných částí města, na Žižkov, do Strašnic, Vršovic, či Pankráce a Nuslí. Fungovala zhruba do šedesátých let, poté byla postupně přeměněna na byty a k tomuto účelu slouží až doposud. Jaké to asi je, bydlet ve vodárenském objektu?

Žižkovský vysílač

Pokud se vydáte na procházku v blízkém okolí, určitě by návštěva televizního vysílače neměla chybět mezi vašimi zastávkami. Ve spodní části se nachází výborná restaurace, která v letních měsících provozuje zahrádku a je útočištěm i pro maminky s malými dětmi. Televizní vysílač byl uveden do provozu roku 1992, je přístupný veřejnosti a díky vyhlídkovým plošinám nabízí návštěvníkům překrásný pohled na město. Tento zážitek si můžete zpříjemnit posezením u dobrého oběda nebo se jen v létě osvěžit například ovocným koktejlem v místním baru v horním podlaží. Výtvarné dílo Davida Černého „Batolata“ sklízí rozporuplné ohlasy. Jedni ho obdivují, druzí se nad ním pohoršují. Jak to vnímáte právě Vy?

Televizní věž          1280px-YetAnotherZizkoTVTower